IX teatrifestivalist on saanud meeldiv lehekülg Kuhjavere ajaloos

Kuhjavere külaselts tänab siiralt kõiki külalisi: 25 näitetruppi ja nende juhendajaid, festivali suurepärast publikut, kõiki koostööpartnereid ja kõiki võõrustajaid ning tublisid tegijaid Raba, Alt-Siimu, Passaia, Siimu, Perdi ja Tire talus ja veel paljusid teisi, kes on andnud oma panuse festivali õnnestumisse. Ole tänatud teatripäevade patroon KALJU KOMISSAROV! Meie tänu Eesti Vabariigi kultuuriministrile Rein Langile, kes juba kolmandat korda tunnustas oma kohalolekuga Kuhjavere teatrifestivali.
SIINJUURES KOLME FESTIVALIPÄEVA KOKKUVÕTE:
Publiku lemmikud IX külateatrite festivalil Kuhjaveres 16.,17.,18. august 2013:
1. päeval (esines 7 truppi):
Näitetrupp: Vaste-Kuuste kultuurimaja näitering Põlvamaalt (lavastaja Lembit Rätsep)
naisosatäitja: Salle Andresson, Kolga Jaani Villem Reimanni rahvamaja näitering – Manda roll M. Mõlli naljakas vaatemängus „Laip sahvris”
meesosatäitja: Lembit Rätsep, Vaste-Kuuste kultuurimaja näitering – Passu talu peremees A. Speeki naljaloos „Naised kosjas”
eripreemia: Margus Kummets, Jõesuu külateater Pärnumaalt – Karli roll R. Wrighti komöödias „Ei ole kerge olla naine”
2. päev (esines 9 truppi)
Näitetrupp: Avinurme Suveteater Ida-Virumaalt (lavastaja Malle Pärn)
naisosatäitja: Merike Kernu, Alburahva Teater Jäervamaalt – ema roll Külliki Veede kirjutatud loos „Ema läheb mehele”
meesosatäitja: Erich Einstein, Paide Huviteater – Mees A B. Ahlforsi ja J Bargumi kirjutatud ohukomöödias „Kas Kongos on tiigreid?”
eripreemiad:
• Tornimäe näiteselts Saaremaalt Jüri Tuuliku jutustuse „Meretagune asi” ainetel seatud „Abruka Malli” terviliku kokkumängu ja rahvusliku huumori esitamise eest (lavastaja Ingla Leis, Malli rollis Helle Maidla)
• Kaalepi küla näitering „Kaalepi Kratt” Järvamaalt oskusliku laste kaasamise eest etenduses „Vargamäe mehed Kihnut kaemas” (kokku kirjutanud ja lavastanud Tiina Kask)

Korraldajatele meeldis väga Abja kultuurimaja laste näiteringi A. Lindgreni järgi kogu pere lavastus „Karlssoni lood” (lavastajad Viive Niinemäe ja Ruth Mõttus)

3. päev (esines 9 truppi)
Näitetrupp: Krabi Külateater Võrumaalt (lavastaja Marje Mürk)
naisosatäitja: kahasse Annika Anton ja Daisi Anton, Krabi Külateater Marje Mürgi kirjutatud ja lavastatud etenduses „Suusa kassid”
meesosatäitja: Peter Wüthrich, Võhma kultuurimaja näitering Rassijad – Ludvig Sanderi roll E. Vilde „Pisuhänd” I osas