JUUBELIFESTIVAL ON LÄBI, MÄLESTUSED JÄÄVAD

15. Kuhjavere külateatrite festivali kokkuvõtted

  1. päeval:

Publiku lemmikud:

Parim näitetrupp – Tornimäe Näiteselts – Küllike Veede „Võõras mees majas”, lavastaja Urve Sepp;

Parim meesosatäitja – Jaanus Kõrre – Avinurme Suveteater, vanaisa roll Francis Joffo vodevillis „Mitte millestki midagi ehk ilma naisteta ei saa…vist!?”;

Parim naisosatäitja – Helje Basihhina – Tornimäe Näiteselts, naabrinaine Maria, Küllike Veede „Võõras mees majas”.

Korraldajate eripreemiad:

Kalju Komissarovi mälestuspreemia Südamest südamesse – Tabivere Teater E.H.K., Galina Lavrinenko „Kastist välja”, näitlejad Esta Sokk ja Helgi Herman;

Suurim üllataja – Pärnu-Jaagupi aleviteater Rändtirtsud, trupi omalooming „Russi libisev sidur ehk lugusid naistest” kuue meesnäitlejaga;

Parim kõrvalosatäitja – Helle Maidla Tornimäe Näiteseltsist, naabrinaine Aime roll K. Veede „Võõras mees majas”.

Pop-autori preemia kuulub Küllike Veedele Alburahva Teatri näitleja ja ka mitmete näidendite autor.

Tänutaldriku sai Avinurme Suveteater – vastupidavuse ja mängulusti eest – 15. korda Kuhjaveres.

Kolleegipreemiaid jagus Tornimäe Näiteseltsile, Tabivere Teatrile E.H.K., Surju rahvamaja näiteringile, Helje Basihhinale Tornimäe Näiteseltsist, Helle Kingisepale – Lepiku Liisu kohapärimusloos „Kõrts”, Haimre rahvamaja näiteringile Mokakobin.

2. päeval:

Publiku lemmikud:

Näitetrupp – Võhma Linna Teater Rassijad, lavastaja Olev Rass;

Naisosatäitja – Merike Moks Tänassilma näitering Pupu-Jukud;

Meesosatäitja – Peter Wüthrich Võhma Linna Teater Rassijad:

Eripreemiad:

Parim lastetrupp Abja kultuurimaja laste näitetrupp Cipolino;

Parim kõrvalosatäitja (2): Ramon Miikael Purju Muti osatäitja “Pöial-Liisis” Abja laste näitetrupist; 

Arvo Lamp Abja kultuurimaja näiteringist Kolmas Voorus;

Näitlejameisterlikkuse eripreemia Hilja Sikka Abja näiteringist Kolmas Voorus etenduses Janno Puusepa “Asemikud”;

Kolleegipreemiaid jagasid kõik trupid järmistele esinejatele:

Abja laste näitetrupp Cipolino, Pilleriin Randver ja Ramon Miikael Purju Abja laste näiteringist, Leida Lepland ja Hilja Sikka Abja seenioride trupist Kolmas Voorus, Luule Tiirma Võhma Linna Teatrist Rassijad.