TEATRITE PIDU KUHJAVERES – 2011 publiku lemmikud

Traditsiooniks saanud teatripäevade seekordse tagasiside põhjal saame väita, et aasta pärast soovitakse tagasi tulla. Mullusest rohkem oli nii näitetruppe kui publikut: laupäeval oli külaplatsil umbes 360 ning pühapäeval 330 teatrihuvilist. Ainuüksi esinejaid oli pea 200. Paljud, kes olid esimest korda, leidsid eest meeldiva üllatuse, teised arvasid, et kogu kava oli väga huvitav ja mitmekesine.
Kõik kulges plaanipäraselt, isegi laupäevane tasane vihm ei heidutanud kedagi. Avaldati arvamust, et mis selle vihmaga koduski teha. Kuna etenduspaigaks oli sel aastal vaid külamaja terrass ja publiku jaoks suured telgid, siis jäädi kuivaks. Eriti rahul olid teatritrupid, kes taluõuedel mängides oleksid olnud lageda taeva all.
Kohal olid oma tuntud headuses Avinurme Suveteater naljamänguga „Armukarussell“, Sulbi külateater „Farmis on ainult naised“, Paide Huviteater „Poolel teel puu otsa“, Pilistvere Põrpijad „Rikka õelusel pole piire“, Tänassilma Pupu-Jukud omaloomingulise tantsu- ja laulumänguga „Viimane võimalus“.
Eriti tore on see, et Suure-Jaani vald oli esindatud kolme trupiga: Sürgavere näitering, kes mängis Eduard Vilde „Klamanni emanda kosilased“, Suure-Jaani Tegeltkah!, kelle esituses Johan Bechteri „Üks kiri“ oli taas suurepärane monietendus Margus Mankinilt. Väga vahva etteaste „Vaeslaps ja talutütar“ tegid Tääksi kooli 4. klassi lõpetanud lapsed täies koosseisus õpetaja Silva juhendamisel. Kahjuks oli see neile viimane ühine näitemäng. Särtsu lisas veel iluvõimlejate suvelaagri etteasted.
Publik tegi taas oma otsustused lemmikute osas mõlemal päeval.
Laupäevase üheksa etenduse järel kokkuloetud sedelitelt selgus järgmine eelistus:
 parim naisosatäitja KERSTI SILLAOTS Seasaare Näitemängu Seltsist Mari rolli eest „Päike südames“.
 parim meesosatäitja ERICH EINSTEIN Paide Huviteatrist kindrali rollis „Poolel teel puu otsa“
 parim näitetrupp SEASAARE NÄITEMÄNGU SELTS Viljandist
Pühapäeval selgus seitsme etenduse seast järgmine valik lemmikuid:
 naisosatäitja NATALJA REMMEL Võhma trupist Rassijad Jüri Tuuliku monoloogi „Võimendus“ etendamise eest
 meesosatäitja TÕNIS RIISK Pilistvere Põrpijatest Aadu rollis „Rikka õelusel ei ole piire“
 näitetrupp „PUPU-JUKUD“ Tänassilma rahvamajast.

Vabariigi kultuuriminister Rein Lang, kes sai viibida Kuhjaveres vaid paar tundi, jäädvustas külaliste raamatusse mõtte: … väga vahva ja vajalik üritus teatrikultuuri hoidmisel ja edendamisel. Oli tore, et Eesti iseseisvuse taasatmise 20. aastapäevale pühendatud teatripäevadel oli tervitus ka valitsuse esindajalt.
Teatripäevade patroon Kalju Komissarov võttis kokku kahepäevase teatripeo: sellist sündmust on kindlasti vaja, seda näitab nii esineda tahtvate teatritruppide rohkus kui ka publiku suurenev hulk. See traditsioon väärib jätkamist ja keskkkond ning eestvedajad on suurepärased. Aastatega on truppide tase tublisti paranenud ja arengut on märgata.
Tänukontserdi sisustasid seekord fantasitilised flamenco tantsijad Keilast Ave Tormi ning Rannu rahvamaja tantsutrupp Õunake Helen Vilu juhendamisel,
VII külateatrite päevade korraldajad tänavad kõiki, kes meid oma osalemisega toetasid ning Suure-Jaani vallavalitsust projekti kaasrahastamise eest.

Urve Mukk
üks korraldajatest